VIII Konferencja Naukowa pt.: "Współczesny człowiek wobec wyzwań i zagrożeń w cyberprzestrzeni” Społeczeństwo jutra - technologia - sztuczna inteligencja - bezpieczeństwo
Celem konferencji jest ukazanie zarówno teoretycznych, jak i praktycznych aspektów wdrażania idei społeczeństwa cyfrowego zorientowanego z równoczesnym rozwojem gospodarczym, rozwiązywaniem problemów społecznych, ale przede wszystkim rozwojem technologii cyfrowych ze szczególnym naciskiem na ich bezpieczeństwo.
"Społeczeństwo jutra" to termin odnoszący się do przyszłego społeczeństwa, które może ulegać zmianom w wyniku postępującej ewolucji technologicznej, społecznej, gospodarczej i kulturowej. W kontekście tego terminu zakłada się, że społeczeństwo w przyszłości będzie kształtowane przez różnorodne czynniki, takie jak rozwój nowoczesnych technologii, zmiany klimatyczne, demograficzne przemiany czy ewolucja wartości społecznych.
Koncepcja "społeczeństwa jutra" często skupia się na analizie potencjalnych wyzwań, możliwości i trendów, które mogą wpłynąć na życie społeczne w przyszłości. W tym kontekście technologia, sztuczna inteligencja i kwestie bezpieczeństwa są istotnymi aspektami, które kształtują i będą kształtować społeczeństwo w nadchodzących latach. Konferencje na ten temat często gromadzą ekspertów, badaczy i praktyków, aby omawiać i dzielić się wiedzą na temat wpływu tych czynników na społeczeństwo przyszłości.
Konferencja dedykowana jest dla interdyscyplinarnego środowiska naukowego, specjalistów IT, przedstawicieli instytucji oraz przedsiębiorstw zajmującymi się aspektami cyberbezpieczeństwa, jednostek badawczych z zakresu sfery bezpieczeństwa cyfrowego w przestrzeni publicznej, społecznej i gospodarczej.
Szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie internetowej -
Konferencja odbędzie się w dniu 15-17.05.2024 w HOTELU MORZE*** w centrum Ustki
Zakres tematyczny:
- Kultura bezpieczeństwa cyfrowego jako jeden z filarów bezpieczeństwa w społeczeństwie cyfrowym.
- Wyzwania i zagrożenia wynikających z stosowania nowych technologii oraz sztucznej inteligencji w infosferze.
- Bezpieczeństwa wewnętrzne wobec ryzyka wpływające na społeczeństwo cyfrowe.
- Przestępczość w cyberprzestrzeni: wymiar procesowy, przemysłowy, środowiskowy, społeczny, prawny, edukacyjny i ekonomiczny.
- Aktualna sytuacja międzynarodowa, społeczna, gospodarcza i prawna jako czynniki decydujące o bezpieczeństwie dla społeczeństwa jutra w świecie technologii.