Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Bezpieczeństwa i Socjologii

Instytut Bezpieczeństwa i Socjologii

Studenci
Wykład o zarządzaniu kryzysowym z ekspertem ze Słowacji

Wykład o zarządzaniu kryzysowym z ekspertem ze Słowacji

Międzynarodowe zarządzanie kryzysowe – będzie tematem pierwszego wykładu trzeciej edycji programu „Wykład na 5+”. Wygłosi go prof. Pavel Nečas z Wydziału Studiów nad Bezpieczeństwem Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy.

Wykład, którego organizatorem jest Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupsku odbędzie się 19 maja i rozpocznie się o godzinie 18:00. Wydarzenie będzie dostępne za pośrednictwem platformy webinarowej ClickMeeting i będzie transmitowane na kanale YouTube.


Profesor Pavel Necas w trakcie swojej kariery zawodowej pełnił liczne zadania w placówkach szkoleniowych i edukacyjnych Sił Powietrznych Słowacji oraz w instytutach  badawczo-rozwojowych.   Jego badania koncentrowały się na polityczno-wojskowych zagadnieniach strategicznych, w szczególności w polityce obronnej i bezpieczeństwie, stosunkach międzynarodowych i badaniach nad bezpieczeństwem międzynarodowym. W kolejnych latach prof. Nečas pełnił funkcję szefa oddziału planowania programów nauczania w NATO Defense College w Rzymie. Od 2013 roku pełnił funkcję doradcy ds. obrony i bezpieczeństwa w Stałym Przedstawicielstwie Słowacji przy Unii Europejskiej w Brukseli. Profesor Nečas jest członkiem znaczących instytucji i komitetów naukowych i zawodowych na Słowacji oraz w krajach NATO i UE oraz jest autorem wielu monografii, książek, artykułów i artykułów poświęconych naukom politycznym, stosunkom międzynarodowym oraz bezpieczeństwu i obronności, opublikowanych na całym świecie.


W czasie wykładu profesor Nečas poruszy m.in. takie zagadnienia jak podstawowe cechy kryzysu w społeczeństwie, sytuacje kryzysowe i zdarzenia nadzwyczajne, fazy zarządzania kryzysowego, prognoza powstania i rozwoju kryzysu oraz środki zapobiegania i regulacji kryzysowej.


Gospodarzem spotkania będzie: prorektor ds. Rozwoju i Współpracy dr hab. Marek Łukasik, prof. AP, a moderatorem dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania dr hab. Janusz Gierszewski, prof. AP. 
Dołącz do nas za pośrednictwem platformy Click Meeting: 
https://akademiapomorska.clickmeeting.com/wyklad-na-5-19-05

Youtube: https://youtu.be/aYQVwG71FDo

Znajdziesz nas tutaj