Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Bezpieczeństwa i Socjologii

Instytut Bezpieczeństwa i Socjologii

Studenci
Uczniowie z Człuchowa z wizytą w IBiZ

Uczniowie z Człuchowa z wizytą w IBiZ

Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Człuchowie odwiedzili Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej. Podczas wycieczki mieli okazje nie tylko poznać bazę dydaktyczną i ofertę kształcenia, ale też postrzelać na elektronicznej strzelnicy, zobaczyć nowoczesne drony oraz wysłuchać cyklu wykładów przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Czterdziestu uczniów z Człuchowa spędziło w Instytucie ponad cztery godziny. W tym czasie wysłuchali krótkich wykładów promujących poszczególne kierunki studiów. Dr Mateusz Ziętarski i dr Karol Kaczanowicz mówili o koncepcjach zastępczości w wojnach, kryzysach i konfliktach na przykładzie wojny w Ukrainie i kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. 

Dr Arkadiusz Gryko przedstawił rolę oraz uwarunkowania skutecznego wykorzystywania mediów społecznościowych w działaniach marketingowych, dr Agnieszka Próchniak opowiadała współczesnych procesach ludnościowych i ich konsekwencjach społecznych, a mgr Wiesław Staniuk zaprezentował wykład „Logistyka i nowoczesne przedsiębiorstwo czwartej rewolucji przemysłowej. Daleka przyszłość, a może już dzień dzisiejszy?”. 

Z kolei dr Joanna Grubicka i mgr inż. Mariusz Terebecki opowiadali o inteligentnych ścieżkach inżynierii cyberprzestrzeni. Uczniowie mogli zobaczyć też nowoczesne drony i postrzelać na elektronicznej strzelnicy, które przygotowali dr Krzysztof Rogowski i mgr Grzegorz Diemientew. Opiekunem uczniów podczas wizyty w Instytucie Bezpieczeństwa i Zarządzania była mgr Patrycja Czerniejewska. 
 

Znajdziesz nas tutaj