Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Bezpieczeństwa i Socjologii

Instytut Bezpieczeństwa i Socjologii

Studenci
Pomoc dla studentów IBiZ pochodzących z Ukrainy

Pomoc dla studentów IBiZ pochodzących z Ukrainy

Możliwości pomocy dla studentów z Ukrainy były tematem spotkania, które zorganizował Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej. W Katedrze Zarządzania studiuje kilkudziesięciu młodych obywateli ogarniętej wojną Ukrainy. 

Władze rektorskie na spotkaniu reprezentowała prof. Danuta Gierczyńska, prorektor ds. studentów, a IBiZ dr Ewa Matuska, kierownik Katedry Zarządzania i Krzysztof Rogowski, kierownik Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, którzy zapewnili, że wszyscy studiujący w Akademii Pomorskiej Ukraińcy mogą liczyć na wsparcie w rozwiązywaniu problemów, z jakimi zmagają się w związku z toczącą się w ich kraju wojną. 

W spotkaniu uczestniczyła także Aneta Matyjaszek z Akademickiego Biura Karier Akademii Pomorskiej, która przedstawiła możliwości zatrudnienia studentów w lokalnych firmach oraz Edyta Kostarczyk, dyrektor Wydziału Zarządzania Kadrami i Organizacji Urzędu Miejskiego w Słupsku. Dyrektor Kostarczyk zaprezentowała zasady korzystania przez uchodźców ze wsparcia, jakie przygotowuje miasto. 

W pomoc studentom włączyły się także Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego i Koło Naukowe Studentów Zarządzania IBIZA. Studiujący w Instytucie Bezpieczeństwa i Zarządzania obywatele Ukrainy mogą kontaktować się z kołem naukowym:
kolo.zarzadzanie2020@gmail.com

Znajdziesz nas tutaj