Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Bezpieczeństwa i Socjologii

Instytut Bezpieczeństwa i Socjologii

Studenci
IBIZ współorganizatorem konferencji o zarządzaniu kryzysowym

IBIZ współorganizatorem konferencji o zarządzaniu kryzysowym

Międzynarodową Konferencję Naukową „Zarządzanie Kryzysowe - Ochrona Ludności - Ratownictwo” organizuje Akademia Pomorska wspólnie z Wojskową Akademią Techniczną i Małopolską Uczelnią Państwową z Oświęcimia.

Konferencja będzie forum wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w obszarze zarządzania kryzysowego, zwłaszcza związanego z ochroną ludności w warunkach współczesnych zagrożeń, ze szczególnym uwzględnieniem działań ratowniczych prowadzonych w różnych środowiskach naturalnych, społecznych i zawodowych. Spotkanie będzie też okazją do zapoznania się z najnowszymi wynikami badań naukowych prowadzonych przez różne ośrodki akademickie.

Naukowcy i praktycy, którzy wezmą udział w konferencji będą dyskutować m.in. o wyzwaniach w zakresie ochrony ludności w uwarunkowaniach pandemicznego i post-pandemicznego funkcjonowania państwa i społeczeństwa, o problemach zapewnienia bezpieczeństwa ludności wobec narastającego zagrożenia wojennego oraz międzynarodowych implikacjach współpracy i współdziałania w obliczu zagrożeń wojennych, hybrydowych, ekologicznych i społecznych.

Konferencja odbędzie się w formie stacjonarnej w Oświęcimiu w dniach 22-24 czerwca 2022 r. Zgłoszenia udziału można nadsyłać do 10 czerwca. Więcej informacji można znaleźć na stronie konferencji: https://zkolrat.wat.edu.pl/

Znajdziesz nas tutaj