Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Bezpieczeństwa i Socjologii

Instytut Bezpieczeństwa i Socjologii

Studenci
Bardziej zielone miasta – szkoła letnia dla studentów

Bardziej zielone miasta – szkoła letnia dla studentów

Studenci, którzy interesują się  innowacjami w rozwiązywanie problemów miast mogą wziąć udział w  bezpłatnych zajęciach zorganizowanych w ramach Letniej Szkoły, które odbędą się we Włoszech i Francji. Propozycja adresowana jest głównie do studentów Zarządzania i Logistyki, aplikować mogą jednak także studenci innych kierunków. 

Letnia Szkoła jest międzynarodowym programem edukacyjnym finansowanym ze środków Unii Europejskiej.  Zajęcia będą odbywały się od 4 do 15 lipca 2022 r. Przez pierwszy tydzień uczestnicy będą przebywać w Mediolanie, a następnie przeniosą się do Rennes. Organizatorzy pokrywają też koszty dojazdu. Podczas zajęć warsztatowych i konferencji uczniowie będą w międzynarodowych zespołach zapoznawać się m.in. ze studiami przypadków poświęconymi zielonej mobilności miejskiej, innowacjami technologicznymi oraz w zakresie zarządzania zrównoważonym rozwojem. Zespoły będą miały także okazję zaprezentować swoje innowacyjne pomysły i propozycje biznesowe przed panelem ekspertów ds. mobilności i przedstawicieli firm.

Zgłoszenia będą oceniane i wybierane zgodnie z zasadą „kto pierwszy ten lepszy”. Termin składania wniosków do 29 maja 2022 r. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV i listu motywacyjnego na adres:
Alvaro Pina Stranger: ie-summerschool@univ-rennes1.fr
Więcej informacji na stronie: https://www.eitum.polimi.it/summerschool-milan-rennes-2022/

Znajdziesz nas tutaj